currency

 

Organizacja pokoju dziecięcego jest kluczowa w kreowaniu przyjaznej przestrzeni do nauki, zabawy i odkrywania świata. W tworzeniu aranżacji niezbędne jest wygospodarowanie przestrzeni do nauki, odpoczynku i relaksu. Każda z tych stref powinna być przemyślana i przyjazna w odbiorze przez malucha, gdyż nadmierna ilość przedmiotów w jego otoczeniu prowadzi do dekoncentracji. W tym aspekcie ważna jest organizacja przechowywania przedmiotów, która wpływa na cały wizualny obraz przestrzeni.

Przechowywanie zabawek to nie tylko tradycyjne szafy czy regały, które możemy wstawić do dziecięcego pokoju. Jeśli dziecko stało się posiadaczem pięknych produktów z duszą, możemy eksponować je na półeczkach o niestandardowych kształtach. Do wyboru są np.: półeczki w kształcie tipi, małe drewniane domki do powieszenia na ścianie czy półki w kształcie samochodów.

Jeśli nasze dziecko jest fanem książek, warto eksponować jego najcenniejsze skarby na drewnianych półkach, gdzie widoczna będzie okładka książki a nie tylko sam jej grzbiet. W momencie gdy nasza pociecha podrośnie, taka półka może pełnić funkcję szafki nocnej lub ekspozytora na przedmioty związane z pasją nastolatka.

Do pokoju dziewczynki prędzej czy później wprowadza się domek dla lalek. Jeśli dysponujemy stosunkowo dużą przestrzenią, możemy zdecydować się na domek, który będzie oddzielnym mebelkiem, stanowiącym również miejsce do przechowywania. Gdy mamy ograniczoną ilość metrów kwadratowych, wówczas lepszym wyborem są niewielkie domki nadające się do postawienia na półce lub blacie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Facebook
Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Sklep internetowy Shoper.pl