Newsletter
Sezonowe nowości oraz rabaty dla Małych Odkrywców.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Proste pomysły zmianę wystroju pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to miejsce, którego wystrój zmienia się kilkukrotnie na przestrzeni lat. Od momentu, gdy do rodziny przybywa nowy jej członek do chwili, gdy dorosły człowiek opuszcza swój dom mijają fazy fascynacji kolorami, superbohaterami i różnymi zajęciami hobbistycznymi. Kilka metrów kwadratowych przeznaczonych na pokój dziecięcy to na początku niemowlęce królestwo, które jest zdominowane przez akcesoria, ubranka i zabawki dla maluchów. Wraz z upływem czasu do pokoju dziecięcego wprowadzają się kolejni idole znani z otoczenia zewnętrznego, którzy w miarę dorastania dziecka ustępują miejsca gwiazdom muzycznym i sportowcom. Niezależnie od wieku, dziecko pragnie przelać swoje pasje na otaczającą je przestrzeń. I o ile elementy aranżacji, takie jak nadmiernie różowe ściany czy tapeta w wozy strażackie należy dobrze przemyśleć przed wprowadzeniem ich do wnętrza, o tyle możemy zastosować inne proste rozwiązania, które ożywią przestrzeń w pokoju dziecka.

czytaj całość »
Maty dla dzieci, czyli tworzymy kreatywną przestrzeń na podłodze

Dzieci od pierwszych dni życia chętnie korzystają z przestrzeni dostępnej na podłodze. Już kilkumiesięczne maluchy obserwują otaczającą przestrzeń leżąc wygodnie na plecach. Podłoga to także doskonałe miejsce do wykonywanie pierwszych ćwiczeń, nauki koordynacji ruchowej i doskonalenia umiejętności chwytania przedmiotów. Jeśli chcemy stworzyć dziecku komfortową przestrzeń stymulującą jego rozwój, warto sięgnąć po maty dla dzieci, które gwarantują bezpieczeństwo i wygodę malucha.

czytaj całość »
Wyprawka dla niemowlaka
Wyprawka dla niemowlaka

Pojawienie się nowego członka rodziny to wydarzenie, do którego kobieta przygotowuje się z ogromną uwagą. Nie tylko wymienia garderobę, aby móc „ubrać” swój ciążowy brzuszek ale także reorganizuje przestrzeń wokół siebie. Moment, w którym przyszła mama przeprowadza porządki i robi w domu miejsce na przybycie potomka nazywany jest syndromem wicia gniazda. W tym czasie urządza oddzielny pokój dla dziecka lub we własnej sypialni adaptuje przestrzeń, w której zamieszka nowy członek rodziny. Przed porodem młoda mama wybiera także ubranka i akcesoria, które przydadzą się w opiece nad maluszek. Które z nich są warte uwagi a z jakich lepiej zrezygnować? Poniżej przedstawiamy subiektywny przegląd produktów, które warto nabyć w związku z powiększeniem rodziny.

czytaj całość »
Jak urządzić przestrzeń, która wspiera rozwój dziecka
Jak urządzić przestrzeń, która wspiera rozwój dziecka

Wszystkim zapewne obiło się o uszy i słyszeli już o przedszkolach Montessori czy klubikach malucha. O co chodzi w pozwalaniu dziecku byciu samodzielnym i jak urządzić pokój dziecka by rozwijało się w zdrowy i prawidłowy sposób? W artykule poznacie 4 zasady jak urządzić pokój według pedagogiki Montessori i pokażemy kilka przykładów w jaki sposób niewielkim kosztem umeblować pokój dziecka.

Maria Montessori wielokrotnie podkreślała: „aby pomóc dziecku, musimy mu zapewnić środowisko, które pozwoli mu swobodnie się rozwijać”. I nie chodzi bynajmniej o to, żeby pozwolić dziecku na wszystko, na decydowanie za rodziców i bawienie się przedmiotami niebezpiecznymi, ale o to by przestrzeń wokół niego wspierała go i zachęcała go odkrywania świata. Ale jak stworzyć taką przestrzeń? Najważniejsze, aby przestrzeń miała jak najmniej ograniczeń i była dostępna dla Małego Odkrywcy.

czytaj całość »
Jak urządzić pokój dziecka w stylu skandnawskim
Jak urządzić pokój dziecka w stylu skandnawskim

Jak urządzić pokój dziecka w stylu skandynawskim? 6 wskazówek jak urządzić niebanalny i funkcjonalny pokój dla małego odkrywcy.

Bardzo modne dziś określenie na urządzenie dziecięcego pokoju w piękny, praktyczny i funkcjonalny sposób. Ale co to właściwie oznacza? Co oznacza styl skandynawski i co powinno znaleźć się w pokoju w tym stylu? Odpowiedzi i praktyczne wskazówki znajdziecie w poniższym artykule.

Nie tylko biel- używajmy jednolitych kolorów, sprawdzą się wszystkie odcienie szarości. Na brudne ściany zaradzi np. naklejka ścienna załóżkownik. Odsłaniajmy jak najwięcej okna i wprowadźmy do pokojów różne rodzaje światła, w tym przenośne lampki led. Bawmy się wzorami, tkaninami i fakturami. Pozwólmy dzieciom wybrać materiały i zaszalejmy, bo to najtańszy i najszybszy sposób na całkowitą odmianę wnętrza. Meble kupujmy rosnące z dzieckiem lub proste i stonowane. Udekorujmy je ozdobami i materiałami. Kierujmy się zasadą, ze im prostsze, tym więcej funkcji mogą pełnić.

I na koniec: bawmy się! Niech dekoracje będą zabawkami, lampkami i półkami jednocześnie. Po stronie rodziców jest wybranie materiałów bezpiecznych dla dziecka, po stronie dziecka pozostaje rozruszanie wyobraźni i zabawa w pokoju o jakim się nawet nie śniło.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Facebook
Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Sklep internetowy Shoper.pl